Tarihi Görev Dizileri

Forge of Empires'da düzenlenen güncel etkinlikleri forumdaki duyurulardan takip edebilirsiniz. Yapılan tarihi etkinliklerin listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz :

Isadora Duncan Görev Dizisi (19-26 Mayıs 2016)

Isadora Duncan, teknikleri ve ideolojisiyle dans dünyasını yeniden şekillendiren Amerikalı bir dansçı ve dans öğretmeniydi!​Özgün yaklaşımı sayesinde balenin değişmez stilini kırarak öğrencilerine tamamen yeni bir dans tarzı öğretti. Bu, nihayetinde dramatik bir şekilde son bulan hayatı inişler ve çıkışlarla dolu olan, modern dansın annesi sayılan Isadora Duncan'ın öyküsüdür.

Yuri Gagarin Görev Dizisi(8-15 Nisan 2016)

Vostok Programı'nın amacı ilk Sovyet vatandaşlarını alt Dünya yörüngesine yerleştirmek ve daha sonra güvenli şekilde Dünya'ya dönmelerini sağlamaktı. NASA'NIN 'Merkür Projesi' ile doğrudan yarış halinde geçen bu ilgi çekici teknolojik gelişim dönemi 'Uzay Yarışı' olarak bilinir.Bu, Sovyetler Birliği'nde doğmuş bir astronot olan Yuri Gagarin'in hikayesidir. O, uzayda seyahat eden ilk insandır! ​

Artık Yıl Görev Dizisi (25 Şubat- 3 Mart 2016)

Günleri ve yılları hesaplamanın bir yolu da Güneş ve Ayın hareketlerini izlemektir. Ay yılına göre ayın her 12 dairesel hareketi ile güneşin mevsimleri oluşturma özelliği aynı uzunlukta değildir. Bu 1582 yılında sorunlara sebep oldu.... Bı nedenle her dört senede bir Şubat ayı normalden bir gün daha fazla çeker. Bu görev dizisi 'neden' sorusunun cevabını sizlere verecek.

Martin Luther King Görev Dizisi (12-19 Ocak 2016)

Martin Luther King JR. beyaz Amerikalılarla aynı haklara sahip olmayan Afro-Amerikan olarak dünyaya geldi. Ama o dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek bu ırk eşitsizliği ile şiddete başvurmadan savaştı. Bu şiddete karşı olan humanist ve aktivist bir adamın öyküsüdür. O milyonların hayatını güzelleştirdi ancak bunu hayatıyla ödedi....

Columbus Görev Dizisi(8-15 Ekim 2015)

Avrupa krallıkları arasında ekonomik savaş sürerken, ticari rotaların Asya'ya döndürülmesi kaçınılmaz olmuştu. Kolombus herkezin aksine, batıya kürek çekmek yerine doğuya gitmeyi tercih etmişti ve Atlantik Okyanusu'nu aşarak Doğu Hindistan'a ulaştı. Oyuncularımız Christopher Columbus'un gerçek hikayesini deneyimleyerek, rotalarını Asya'ya çevirme şansı yakaladı ve bir keşiften daha fazlasını kazandılar.


Dünya seçimi

Tekrar hoş geldin, .

Şu ana kadar oynamış olduğun dünyalar şöyle:
  Henüz keşfetmediğin yeni bir dünyada oyna

   değil misin?

   Oturumu Kapat

   blaaah