Yeni Başlayanlar

Oyuna yeni başladığınızda, sizi bir eğitmen karşılayacak ve size oyunun temel bilgilerinde yol gösterecek.Kısa bir sure sonra, bu görevleri yerine getirmek zorlaşacak ve görevlerin tamamlanması uzun sürecek. Şimdi şehrinize göz atmanın vakti geldi:

Şehir

Başarılı bir şehir kurmanın sırrı, para ve erzakların düzenli üretimi ile mümkün olacak. Bu sayede şehrinize yeni binalar ve askeri birlikler ekleyebileceksiniz. Seçmiş olduğunuz oyun stiline en uygun konut binalarını ve üretim binalarını inşa edebileceksiniz. Vatandaşlarınızın mutluluğu üretim miktarlarını doğrudan etkileyecektir. Mutluluğu artırmak için kültür binaları kurabilecek ve süslemeler ekleyebileceksiniz.

Araştırma

Şehir görüntüsünün üst tarafında, ortada, Forge (İlerleme) Puanınız gösterilir. Her saat başı bir puan alırsınız ve puanların ilerlemesi maksimum limite ulaştığında (10 Saat) durur, ta ki siz o puanları harcayana kadar. Her harcayacağınız puan ile zaman yeniden başlar. Bu puanlar sizin imparatorluğunuzun ilerlemesini sağlayacak ana unsur olacaktır. Bu puanları ticaret yapmak için, Devasa binalarda seviye geliştirmek için ve asıl önemlisi araştırmalarda teknolojide ilerlemek için kullanacaksınız.Teknoloji ağacındaki araştırmaları bu puanlarla açabileceksiniz. Eğer istenen miktarı topladıysanız ve açmanız gerekiyorsa, yeni bir teknolojiye sahip olabileceksiniz. Bu teknolojinin avantajıyla inşa menüsünde şehrinize kurabileceğiniz yeni binalar eklenecek.

Harita ve Savaş

Kıta haritasında görüşü asla kaybetmeyin. Bir yandan da eyaletleri ele geçirmelisiniz, çünkü; ancak bu şekilde ihtiyacınız olan genişlemeyi alabilecek ve yeni ürün kaynaklarına sahip olabileceksiniz. Haritadaki sektörleri iki şekilde ele geçirebileceksiniz;
ya savaşarak (başlarda düşmanlarınızın askeri birliklerini savmak kolay olacak) ancak ilerledikçe savaşlar daha çetin geçecek ya da muzakere ederek (anlaşarak). Müzakere edebilmek için belli bir bedel ödemek zorunda olacaksınız (ürün veya elmas).
Kendinizi buna iyi hazırlamalısınız. Düşmanınızın hangi birlikleri olduğuna çok iyi dikkat etmeli ve onlara karşı uygun birlikleri savaşta öne sürmelisiniz. Kabaca söylemek gerekirse, hızlı birlikler uzun menzilli birliklerle savaşırken iyidir, kuşatma makinaları ise hızlı birliklere karşı iyidir. Uzun menzilli savasçılar kuşatma makinalarına karşı avantaj sağlayabilir. Savaştaki şansınızı artırmak için belli bir bedel karşılığı keşif kolu gönderebileceksiniz.Eğer önceden keşif kolu gönderdiyseniz ve karşı birlikler savaşın başında yaralıysa bu iyi bir avantajdır. Kısacası, savaş alanının yapısını iyi biliyorsanız, düşmanınızı sürekli olarak saldırılarla yıpratıyorsanız mutlaka karşı direnişi yıkıp zafer kazanabilirsiniz.

Oyuncular

Dünyada yalnız değilsiniz. Komşuluk çubuğunda ticaret yapabileceğiniz komşularınız olacak.
Eğer iyi ilişkiler kurarsanız şehrinize sizi desteklemeye de gelebilirler. Aynı zamanda siz de onların şehrini ziyaret edebilir, onların binalarını cilalayıp , motive edebilirsiniz.
Bu size ürün için kullanacak para, hatta şanslıysanız devasa binalar için değerli ozalit kazanma şansı sağlayacak. Devasa binalar, inşa eden oyuncuya çok büyük avantajlar sağlar. Ancak bu tarz efsanevi binalardan en büyük yararı seviyeleri yüksek olduğunda sağlarsınız. Binanın sahibi ve ziyaret eden herkes bu binanın gelişimi için Forge puanları ile katkıda bulunabilir. Devasa Binalar her yeni bir seviyeye geçtiğinde, seviye yükseltilmesine katkıda bulunan diğer oyunculara değerli hediyeler verir. Bu seviye artışlarında en çok katkı sağlayan oyuncu en iyi hediyeleri alır. Bu hediyeler seviyesi yükselmesi için katkı sağlanan binanın ozalitileri, ilerleme puan paketleri ve madalyalardır.
Barışçıl bir yol izlemenin yanında, diğer bir seçenek de, rakiplerinize karşı savaş açmaktır.Eğer siz ve saldırdığınız ordunuz rakibin defansını kırarsa, savaşıp yendiğiniz rakibin binalarını yağmalayabilirsiniz ki bu size kayda değer bir gelir sağlayacaktır. Ancak bu tarz davranışların pek de dostça karşılanmadığını bilmeniz gerekiyor. Eğer bir turnuvaya katılırsanız, bir çok madalya kazanabilirsiniz ancak burada savaşmaktan başka yol yoktur.

Ürünler

Bir süre sonra ürünlere ihtiyacınız olacak. Her zaman ürün yetersizliğinden bir yerde sıkışıp kalabileceğinizi unutmayın ve buna göre plan yapın. Bütün ürünleri kendi başınıza üretemezsiniz. Ürün üretiminde, tercihinizi her zaman kıta haritasında ilerledikçe kazanacağınız kıtalar üzerindeki ürün kaynaklarından yana kullanmalısınız. Çünkü kıta haritasında bulduğunuz ürün kaynaklarının desteklediği ürün binaları, diğerlerine göre çok daha hızlı ve çok daha fazla ürün elde etmenizi sağlar. Diğer oyunculara bu ürünleri satarak ihtiyacınız olan diğer ürünleri alabilirsiniz. Aynı zamanda yapay zeka karakterleriyle de alışveriş yapabilirsiniz; ancak bunların alışveriş oranları çok kötüdür. Eğer gerçekten ihtiyacınız yoksa tercih etmemelisiniz. Ürün kazanmak için başka bir yol daha var: eğer ordunuzu iyi yetiştirdiyseniz komşularınız ile yapacağınız savaşları kazanır ve ürettiği ürünleri yağmalayabilirsiniz.

İpuçları

*Planlama yapın
*İlerleme puanlarınızı boşa harcamayın
*Ürünleri elde edebileceğiniz kadar çabuk elde edin.
*Ürün kaynaklarınızı kullanın ve ticarette karlı fiyatlara satın
*Bina alanlarını işlevsel kullanın
*Alabildiğiniz tüm genişlemeleri alın - asla ertelemeyin çünkü onlar oyunun temelini oluşturur
*Ürünlerinizin çürümesine izin vermeyin
*Yönetim binasından günlük bonusunuzu almayı unutmayın
*Mutluluğun seviyesine daima dikkat edin
*Hızlıca altın kazanmak için başka oyuncuların şehirlerini ziyaret ederek motive edin, cilalayın

Kıta Savaşlarında
Keşif kolu gönderin!
Düşmanın yerleşimini ve birliklerini inceleyin!
Bölgenin avantajlarını kullanın!
Birden çok birlikle saldırın!

Dünya seçimi

Tekrar hoş geldin, .

Şu ana kadar oynamış olduğun dünyalar şöyle:
  Henüz keşfetmediğin yeni bir dünyada oyna

   değil misin?

   Oturumu Kapat

   blaaah