Sık Sorulan Sorular

Nereden yardım alabilirim?

Aradığınız yardımın türüne göre değişir. Eğer oyun hakkında yardım arıyorsanız "Oyun" sekmesine tıklayarak oyun hakkında bir çok konu da yardım bulabilirsiniz.

Ayrıca Forum sitemize göz atabilir ve diğer oyunculardan yardım isteyebilirsiniz.

Eğer aradığınız cevapları bulamazsanız size özel bir destek ekibimiz vardır. Burayı Tıklayarak destek ekibimize tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Oyun Kuralları nelerdir?

Herkes için oyunu eğlenceli ve adil bir ortamda oynanabilmesi için bir takım kurallarımız mevcuttur. Bu kuralları okumak için Buraya Tıklayınız.

Elmas nedir ve nasıl alabilirim?

Elmaslar Forge Of Empires'ın özel para birimidir. Oyunumuzu oynayabilmek için elmas satın almanız gerekmez. Ancak elmaslar geneliklle ilerlemenizi hızlandırmak için kullanılabilir. Elmasları satın alabilir ve ya bazı görevlerden hediye olarak kazanabilirsiniz.

Motive ve cila nedir? Ne kadar sürede tekrar yapılabilir?

Motive et eylemi erzak binaları ve konut binaları içindir. Süresi ise o binaların bir üretimlik süresi kadardır. Erzak ve altın üretimini bu sayede iki katına çıkartabilirsiniz. Cilalama eylemi ise kültür binaları ve dekorasyonlar içindir. 12 saat süre ile binaların mutluluk seviyesini iki katına çıkartır. Başka bir oyuncunun binalarını her 24 saatte bir yeniden motive edebilir ve ya cilalayabilirsiniz.

Harita üzerinde Ürünler görünmektedir. Bunlar ne işe yarar?

Harita üzerinde görünen ürünlere sahip olmanız demek, ürün üretiminde %400'lük bir artış olması demektir. Haritada depozitosuna sahip olduğunuz ürünleri örnek olarak 4 saatte 5 adet üretirken, depozitosu olmayan ürünleri 4 saatte 2 adet üretebilirsiniz.

İlerleme puanı nedir ve nasıl sahip olabilirim?

Oyunda ilerleyebilmeniz için ilerleme(Forge) puanlarına ihtiyacınız vardır. Bu puanlar oyunun orta üst kısmında gösterilir. Her saatte bir adet ilerleme puanı hesabına eklenir. Ayrıca ihtiyacına göre elmas ve ya altın ile de ilerleme puanı satın alabilirsin. İlerleme puanlarını araştırmalar, devasa bina yardımları ve lonca dışı ticaretlerde kullanabilirsin.

Yeni çağları planlıyor musunuz?

Tabi ki evet. Forge of Empires sürekli geliştirilen ve yeni içeriklerin sürekli eklendiği bir oyundur. Yaklaşan yeni özellikleri ve bir çok yenilikleri "Haberler" bölümünü üzerinden takip edebilirsin.

Genel sıralamada nasıl puan alabilirim?

Genel sıralamada puan kazanmak için yeni binalar inşa edebilir ve ya diğer oyuncular ile savaşarak puan kazanabilirsin. Ayrıca biten üretimleri toplarayarakta puan alabilirsin. (Erzak ve altın üretimleri)

Halkım mutsuz. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Şehrine yeni kültürel binalar inşa edebilir ve ya dekorasyonlar ekleyebilirsin. Bu şekilde halkının mutluluğu artacaktır.

Oyun içerisinde müzik çalmasını istemiyorum. Bunu engelleyebilir miyim?

Tabi ki evet. Oyunun sol alt köşesinde müzik ve ses düğmeleri mevcuttur. Onları kullanarak müzik ve sesleri kapatıp açabilirsin.

Bir özalit kazandım. Bunlar ne işe yarar?

Özalitler devasa binaları oluşturabilmek için sana lazım olan parçalardır. Bu özalitlerden aynı binaya ait 9 benzersiz özalite sahip olursan bir adet devasa bina kurabilirsin.

Envanterim de binalarımı saklayabilir miyim?

Özel etkinliklerde kazandığınız binaları bir süre envanterinizde saklayabilirsiniz. Bunun için 'Bina Depolama' eşyasına sahip olmanız gerekiyor. Eğer 'Bina Depolama' eşyanız yoksa, özel etkinliklerde ya da satış zamanı satın alarak elde etmeyi deneyiniz.

Genel sıralamada puanımı nasıl yükseltirim?

Yeni binalar inşa ederek, Devasa binalrınızı seviye atlatarak, diğer oyuncularla savaşarak ve üretim yaparak (altın ve ürün ) genel sıralamadaki puanınızı artırabilirsiniz.

Erzaklarım bozuluyor. Bunu nasıl engelleye bilirim?

Erzak üretimlerin bitince onları yağmalanmadan önce toplaman gerekir. Ayrıca belirli bir bozulma süresi vardır. Bozulma süreleri:

Seçtiğin üretim zamanı x 2
Örneğin: Üretim süresi 8 saat x 2 = 16 saat sonra erzaklar bozulacaktır.

Ancak 5 ve 15 dakikalık üretimlerde bozulma süresi 1 saat ve ya altında olabilir.

Özalitleri nasıl elde edebilirim?

Özalitleri başka şehirleri motive ederken ve ya cilalarken bulabilirsiniz. Devasa bir binaya yardımda bulunarak da kazanma şansınız var.Özalit bulma şansı yağmada daha fazladır. Ayrıca görevlerden ödül olarak alabilir, özel etkinliklerden kazanabilir ve ya elmas ile satın alabilirsiniz.

Nasıl madalya kazabilirim?

Madalyaları turnuvalarda savaşarak, bazı görev ve özel etkinlerden ve başka oyuncuların Devasa binalarına yardım ederek kazabilirsiniz.

Nüfusumu nasıl arttırabilirim?

Şehrinin nüfusunu yeni konut binaları inşa ederek arttırabilirsin.

Teknolojileri açabilmek için ürün gerekiyor. Bunları nasıl elde edebilirim?

Ürünleri elde etmek için bir kaç yol var. İhtiyacına göre ürün binalarını inşa edebilir ve ya diğer oyuncları ile ticaret yapabilirsin. Ayrıca ürünleri elmas ile satın alabilir ve ya yağma yolu ile de kazanabilirsin.

Yardım sekmesi ne işe yarıyor?

Yardım sekmesi manuel işlemdeki gibi bir oyuncunun şehrini ziyaret etmeden otomatik olarak cila ya da motive işlemi yapmanıza yardımcı olur.

Dünya seçimi

Tekrar hoş geldin, .

Şu ana kadar oynamış olduğun dünyalar şöyle:
  Henüz keşfetmediğin yeni bir dünyada oyna

   değil misin?

   Oturumu Kapat

   blaaah