Temel Bilgiler

Forge of Empires’a Hoş Geldiniz.
Bu oyunda güçlü bir imparatorluk kurabilir, başarıyla çağdan çağa atlayabilir,yeni teknolojiler araştırıp, dünyanızı keşfedebilir, rakiplerinize karşı zaferler kazanabilirsiniz. Bu kısım oyununuzdaki önemli aşamalarda size yol göstermeyi amaçlamaktadır.
Burada oyun ile ilgili temel bilgileri, oyun içerisinde sıklıkla karşılaşacağınız tüm tabloları ve önemli ipuçlarını bulabileceksiniz.

Oyunun Amacı

Başarıya giden yol, kaynakları doğru kullanabilmekte ve sağlam bir strateji oluşturmakta gizlidir. Gelirlerinizi ve harcamalarınızı dengelerseniz yeni teknolojiler keşfeder, şehrinizi geliştirir, zafer ve şöhrete giden yolda emin adımlarla ilerlersiniz.

Çağlar

Oyuna küçük bir kabilenin lideri olarak başlayacaksınız. Zamanla kendinizi geliştireceksiniz, yeni teknolojiler keşfedecek, yeni bölgeleri ele geçirecek ve küçük bir köyden büyük bir metropol yaratacaksınız. Oyun birden fazla çağa bölünmüş bulunmaktadır. Siz Taş Devri'nden başlayacaksınız ve sonrasında Bronz Devri, Demir Çağı, Orta Çağın bölümleri, Sömürge Çağı ve Endüstri Çağı'na devamında Modern Çağa hatta Yakın Çağ'a kadar geçeceksiniz. Teknoloji ağacındaki farklı teknolojileri açarak yeni bir çağa ulaşabileceksiniz.
Her yeni çağa girdiğinizde otomatik olarak ana binanız değişecek ve o çağın ana binasına sahip olacaksınız. Her zaman yeni bir çağa ulaşıp ilerledikçe, gelişiminizi arttıracak, para ve erzak binalarınız da değişecek ve güçlenecek. Her yeni çağda yeni stratejiler geliştirip aynı zamanda beyin jimnastiği yapacak ve her yeni çağda biraz daha hırslanıp, daha çok keyif alacaksınız.


Kıta Haritası

Her şey şehrinizi geliştirmek ve yönetmekten ibaret değil. Kıta haritasında yer alacak olan komşu bölgeleri alacak ya da ele geçireceksiniz ve imparatorluğunuzu büyüteceksiniz. Bu çok önemli çünkü size birbirinden değerli ödüller verecek.
Kıta haritası çağlara göre farklı bölümlere ayrılmıştır. Harita üzerindeki gelişiminiz, yaklaşık olarak teknoloji gelişiminizle aynı orandadır. Tüm maceraların, farklı haritaların ve dünyanın bu kıta haritasında olduğunu söyleyebiliriz.

Oyuncular

Öncelikle, Siz kendi şehrinizde ve kıta haritanızda oynayacaksınız, ancak diğer oyuncularla sürekli etkileşimde olacaksınız.
Komşuluk oyununuzu başarıya ve eğlenceye götüren anahtar olacak.Özel arkadaşlarınız olacak ve onlar için ayrı bir sekme kullanacaksınız. Kaynağa ihtiyacınız olduğunda onlarla ticaret yapacaksınız. Komşularınız ile bazen savaşacak, bazen de yardımlaşacaksınız.
Savaşarak prestij kazanacak, savaş meydanlarında hünerlerinizi sergileyecek, düzenlenen turnuvalarda madalyalar kazanacaksınız. Bu madalyalar ile oyunda ilerlemek için avantajlar sağlayacaksınız.
Komşularınızı ziyaret edebileceksiz. Bu ziyaretleriniz saldırı amaçlı veya dost ziyareti olabilecek.Bu ziyaretleriniz dostça olduğunda onların ürün binalarını motive edecek veya mutlu olmaları için cila yapacaksınız.
Bu ziyaretleriniz saldırmak için de olabilir. Bu durumda saldıracak, savaş alanında üstünlük sağlamaya çalışacaksınız. Kazandığınız her savaş sonrası komşularınızın üretim binalarında toplanma zamanı gelen ürünlerini de yağmalayabileceksiniz.
Bu ziyaretleriniz size değerli,şaheser, ele geçirilmesi zor devasa binalar inşa edebilmeniz için gerekli ozalitleri (yapım için gerekli olan plan parçaları) kazandırabilecek.
Aynı zamanda arkadaşlarınızı da ziyaret edebileceksiniz. Fakat arkadaşlarınıza asla saldıramayacaksınız.

Dünya seçimi

Tekrar hoş geldin, .

Şu ana kadar oynamış olduğun dünyalar şöyle:
  Henüz keşfetmediğin yeni bir dünyada oyna

   değil misin?

   Oturumu Kapat

   blaaah