Bölgeler

Bölgeler
Herbölge bir işaret ile gösterilir. Loncanız bölgeyi feth etmelidir. Aldıktan sonrada istilaya karşı korumalı ve genişletmeye çalışmalıdır. Bölgeyi Feth etmek 2 aşamadan oluşur. Kuşatma oluşturmak ve saldırmak

Bölgeye Yerleşim

Lonca haritasını açtığınızda bazı haritaların karanlık olduğunu görürsünüz ki bu bölgenin ya açılmadığını yada alınmadığını gösterir. Aktif olan bir bölgeyi alın ve oraya ordu yerleştirin ve merkez karargahı kurun.

Bölge Durumu

Yukarıda kuşatma altındaki bölgeleri görebilirsiniz. Bunlar çapraz kılıç ikonu ile gösterilmiştir. Sol üstte kalkan ikonu görüyorsunuz ki buda bölge henüz fetih edilmiş ve henüz saldırılamaz anlamına geliyor.


Bölge bilgileri

Bölge hakkında bilgi edinmek isterseniz imleci bölgenin üzerine getirmeniz yeterli. Eğer bölgeyi alırsanız güç kazanmış olacaksınız ve bölge hakkında tüm bilgileri görme hakkınız olacak. Farklı bölgeler bazen çok bazende az güç verirler. Bu güç alımları loncanızın tecrübe değerini arttıracak ve loncanız level atlıyacaktır.


TÜYO: Çok ağaçlı bölgeler az ağaçlı bölgelere nazaran daha fazla güç verirler.

İmleci bir sektörün üzerine getirdiğinizde Koordinatları görebilirsiniz. Aynı zamanda loncanın detaylarını da görebilirsiniz. ( lonca üyelerinizle konuşurken bu detaylar çok faydalı olacaktır) güç ve sektörün kuşatma altında olup olmadığınıda görebilirsiniz.

işaret olan bir sektöre giriş yapın, ve bu sizi ordu kontrol paneline götürecek. Sağ üst köşede boş bir bölüm göreceksiniz. Buradan bölgeye asker bırakabileceksiniz.. Asker bırakmanın 2 şekli vardır: Kuşatma için (eğer bölgeye sahip değilseniz), veya savunma ordusu (bölge sizinse). Bu konuda açıklamaya çalıştığımız bölgenin fethi olduğuna göre kuşatma ordusu bırakmalısınız.


Kuşatma Ordusu Bırakma

Saldırmadan önce bölgeyi istediğinize dair işaretlemeniz gerekiyor.Loncanızın ilk ordu bırakma olayı bedelsizdir.. Daha sonraları erzağa ihtiyacınız olacak ordu bırakmak için. Bırakmanız gereken miktar aşağıdaki gibi ekranda gözükecek. Orduyu bıraktığınız andan itibaren o ordu sizin ordu havuzunuzdan silinecek. Ve artık ordu loncaya ait olacak. Ve kesinlikle geri alamayacaksınız.Kuşatma ordusu konuşlandırdığınızda ordu seçtiğiniz ordunun copyası olarak oraya yansıtılır ve siz birlik kaybı yaşamazsınız. O an için Seçili ordunuz o çağa ait değilse oyun o çağ askerlerinden elinizde bulunanlardan gelişi güzel seçerek kuşatma ordusu konuşlandırabilir.

Bölgeye saldırma

Yukardaki işlemlerin hepsini tamamladığınızda ve askeri orduyu kuşatma için bıraktığınızda saldırı başlamış olacak.Büyük ihtimalle tek bir atak yeterli olmayacak ve sektörün fethi için ardaşık saldırılar gerekecek. Saldırı için kendi ordunuzu kullanmanız gerekecek. Kuşatma ordusu ile saldırı yapamazsınız.
Kırmızı icona tıklayarak düşmanınızın savunma ordusunu görebilirsiniz

Büyük ihtimalle 8 ordu bölgeyi savunuyor olacak. Bölgeyi alabilmeniz için tamamını yenmeniz gerekiyor. Şansımıza , Bu durumda sadece 2 ordu savunma yapıyor. Aşağıdaki gibi ordu iconunun üzerine geldiğimizde sağlık barı gözükecek. Fakat unutmayınki ordunun tamamen yok edilmesi için birçok kez yenmeniz gerekecek. Her saldırdığınızda ordunuz otomatik olarak savunma yapan bir orduyla savaşacak.(hangi orduya saldıracağınızı seçemeyeceksiniz)

Bütün orduları tamamen yok ettiğinizde sizin kuşatma ordunuz içeri girecek ve o bölgenin savunma ordusu haline gelecektir.

Yukarıda görünen ordunun 10 sağlık barı var. Buda onu 10 kez yenmeniz gerektiğini anlamına geliyor.10 kez yendiğinizde artık bölge sizin elinize geçecektir.
TÜYO: savunma yapan orduya karşılık zafer kazanırsanız, ordu kontrol panelinde mosu iconun üzerine getirdiğinizde ordunun tüm detayları görünür olur. Eğer ordu saldırılardan zarar gördüyse o ordu artık herkese görünür hale
Gelir.

Benim arzuladığım bir bölgeye başka bir lonca kuşatma yaptıysa

Bişey kaybetmiş değilsiniz! Savunmadaki orduya saldırdığınız gibi kuşatma ordusunada saldırarak onu yok edebilirsiniz. Savunma ordusu yerine kuşatma ordusuna saldıracaksanızÇapraz kılıç sekmesine tıklamalısınız. o zaman kuşatma ordusuna saldırabilirsiniz. (o durumda kırmızı olana tıklamalısınız) ve bu sizin kuşatma ordusuna saldırmanızı sağlayacaktır:


Bölgeyi kazandıktan sonra

Bölgeyi kazandıktan sonra bir müddet o bölge gün sonuna kadar saldırılardan muaf tutulacaktır.Artık gün sonunda hesaplamalar yapılacak ve siz hak ettiğiniz gücü “power” alacaksınız. Gün sona erene kadar bölgeyi elinizde tutmak tamamen sizin tasarrufunuzda olacaktır.Artık kuşatma ordusu sizin savunma ordunuz olmuştur.

Bölgeyi Savunma

Hergün geri sayım bitene kadar bölgeyi savunabilir elinizde tutabilirseniz geri sayım sıfıra geldiği zaman hesaplamalar yapılacak ve ödülleri ve lonca gücünü kazanacaksınzı. Bölgeyi istediğiniz kadar elinizde tutabilir veya gün sonuna kadar elinizde tutabilirsiniz. Bu sizin tasarrufunuzdadır.
Bölgeyi feth ettiğinizde sadece 1 ordunuz olur oda sizin kuşatma ordunuzdur. Diğer yedi slota extra ordu koyabilirsiniz ama bunlar size erzak olarak yansıyacaktır. Her ordu slotu için erzak ödemeniz gerekiyor.ve slot açma maliyeti her slotta yükselerek gider. Loncanıza ait olan kuşatma birliği haline gelmiş olan savunma birliği geri alınamaz

TÜYO : Loncanızın Merkez karargahı (HQ) maxsimum %75 destek bunusuna sahiptir, Merkez karargaha bağlı bölgeler en fazla %50 destek bunusuna ulaşabilirler, Merkez karargahtan uzak olan bölgeler daha az destek bonusuna ulaşır.

Günlük Hesaplama :

Günlük hesaplama hergün günün önceden belirlenmiş bir saatinde hesaplanır. Bölge GVP haritasında gerisayaca bakarak hesaplamanın bitimene nekadar kaldığını görebilirsiniz. Hesaplama anında aşağıdaki adımlar oluşur.
1. Lonca Seviye hesaplama
2. Lonca Sıralaması hesaplama
3. Destek havuzu/destek bonusu hesaplama
4. Güç ödemesi
5. Bölgelerden saldırı korumasının kaldırılması
6. O gün içinde Merkez karargahı taşıdıysanız, yeniden taşıma opsiyonu sıfırlanır ve Loncanızın Merkez karargahını yeniden taşıma hakkınız doğar

Dünya seçimi

Tekrar hoş geldin, .

Şu ana kadar oynamış olduğun dünyalar şöyle:
  Henüz keşfetmediğin yeni bir dünyada oyna

   değil misin?

   Oturumu Kapat

   blaaah